Mamatkulov Oybek Tuychievich 12.12.1983-yili Samarqand viloyati Urgut shahrida tug’ilgan. 1989-2000 yillari maktabni tamomlagandan so’ng, 2017-йилда Samarqand davlat universitetiga talabalikka qabul qilingan.  2021-yilda Samarqand Davlat universitetini tamomlagan.
Oʼz mehnat faoliyatida Mamatkulov Oybek Tuychievich muntazam ravishda oʼz ustida ishlaydi, oʼz malakaviy faoliyatini muntazam ravishda takomillashtirib bormoqda. U oʼziga va yonidagilarga nisbatan talabchan, oʼz oldiga qoʼyilgan maqsad va vazifalarni aniq belgilash va uni oʼz vaqtida bajarish, ishchi xodimlarga vazifalarni aniq belgilash, turli masalalarni hal etishda tashabbuskor va ijodiy yondashish xususiyatiga ega, shu bilan jamoadagi sogʼlom muhitni yaratishda koʼmaklashadi, bu esa uning tafsifnomasidagi kuchli tarafi xisoblanadi.
Uylangan  (oilali), 4 nafar farzandi bor.
Mehnat faoliyati(hozzirgacha qayerlarda ishlagan,faoliyat yuritgan):
• 2017-2021 universitetning bakalvriyat yo’nalishini tamomlagan;
• 2012-2021 Urgut Avtomotoxavaskorlar jamiyati ukituvchisi;