Ilmda faol boʻlgan yoshlar doimo eʼtiborda
Bugun Oʻzbekiston-Finlandiya pedagogika instituti rektori Shaxzoda Negmatova ilmiy, maʼnaviy-maʼrifiy sohalarda faol boʻlgan talabalar bilan uchrashuv oʻtkazdi.
Institutimiz rektori faol boʻlgan har qanday talabani rahbariyat doimo qoʻllab-quvvatlashini, ayniqsa, yoshlarning orasida oʻz ilmini namoyon etayotganlarga alohida eʼtibor qaratilishini taʼkidladi. Shuningdek, endilikda chet tilidan xalqaro sertifikat – IELTS dan C1 daraja va undan yuqori natija koʻrsatgan har bir talaba ham ragʻbatlantirilishini aytib oʻtdi.
Shundan soʻng tadbirning asosiy qismiga navbat berilib, matematika fanidan "Muhammad al-Xorazmiy" nomidagi xalqaro olimpiadada munosib ishtirok etgan talabalarga noutbuk va planshetlar sovgʻa qilindi.
Oʻzining tashabbuskorligi, ijtimoiy-maʼnaviy muhitda faolligi bilan ajralib turadigan Oʻzbekiston Yoshlar ittifoqi institut boshlangʻich tashkiloti koordinatorlariga institut rektorining "Ishonch yorligʻi" topshirildi.
Tadbir soʻngida, talabalarning ilmiy-tadqiqot faoliyatini tashkil etish boʻlimi boshligʻi Dilshod Xudoyberdiyev tomonidan "Bugungi tanlovimiz ertangi kunimiz garovi" mavzusida taqdimot oʻtkazildi. Unda talabalarni ilmga daʼvat etish, bilim orqali muvaffaqiyatga erishish, oʻz oldiga katta maqsadlar qoʻya olish va shu kabi muhim mavzular yuzasidan kerakli maʼlumotlar berildi.

Young people who are active in science are always in the spotlight
Today, the rector of Uzbekistan-Finland Pedagogical Institute, Shahzoda Negmatova, held a meeting with students who are active in scientific, spiritual and educational fields.
The rector of our institute emphasized that the leadership will always support any student who is active, and special attention will be paid to those who demonstrate their knowledge among young people. He also said that every student who has obtained an international certificate in a foreign language - IELTS level C1 or higher - will be encouraged.
After that, it was the turn of the main part of the event, laptops and tablets were presented to the students who took part in the international Olympiad in mathematics named after "Muhammad al-Khorazmi".
The coordinators of the primary organization of the Institute of the Youth Union of Uzbekistan, distinguished by its initiative and activity in the social and spiritual environment, were awarded the "Certificate of Trust" of the Rector of the Institute.
At the end of the event, Dilshod Khudoiberdiyev, the head of the department of organizing students' scientific and research activities, gave a presentation on the topic "Today's choice is the guarantee of tomorrow". It provided necessary information on encouraging students to learn, achieving success through knowledge, setting big goals, and similar important topics.