O‘zbekiston-Finlandiya pedagogika instituti talabasi «Mard o‘g‘lon» davlat mukofotiga sazovor bo‘ldi
28-Nov-2023 18462
Institutimizning jismoniy madaniyat, sport va maktabgacha ta’lim fakulteti, sport faoliyat - kurash ta’lim yo‘nalishining sirtqi shaklida tahsil oluvchi talabasi Ruslan Zakirov O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining qarori bilan «Mard o‘g‘lon» davlat mukofotiga sazovor bo‘ldi.
Ruslan Zakirov 1995-yilda Samarqand viloyati Samarqand shahrida tavallud topgan. Aralash jang san’ati va kurashning Djiu Djitsu, Kambat aikido jangovar yakka kurash turlari bo‘yicha ko‘p karra O‘zbekiston chempioni, Jahon kubogi sohibi. Shuningdek, 2022-yil 13-fevralda o‘tkazilgan MMA (aralash jang san’ati)ning AMT yo‘nalishi bo‘yicha Xalqaro ochiq turnirning mutlaq g‘olibligini qo‘lga kiritgan.
Hozirgi kunda O‘zbekiston Respublikasi Favqulodda vaziyatlar vazirligi Boshlang‘ich tayyorgarlik va malaka oshirish markazi axborot - kommunikatsiya texnologiyalarini joriy etish va xabar berish bo‘limi texnigi lavozimida faoliyat yuritib kelmoqda.
Talabamizni ushbu nufuzli davlat mukofoti bilan samimiy muborakbod etamiz va kelgusi faoliyatiga omad tilaymiz!

A student of the Uzbekistan-Finland Pedagogical Institute received the "Brave Boy" state award
By the decision of the President of the Republic of Uzbekistan, Ruslan Zakirov, a part-time student of the faculty of physical culture, sports and preschool education, sports activities - wrestling, received the state award "Brave Boy" .
Ruslan Zakirov was born in 1995 in the city of Samarkand, Samarkand region. Multiple-time champion of Uzbekistan in Jiu-Jitsu, Kambat Aikido combat single combat, World Cup holder of mixed martial arts and wrestling. He also won the absolute victory of the International Open Tournament in the AMT direction of MMA (mixed martial arts) held on February 13, 2022.
Currently, he is working as a technician of the information and communication technology introduction and reporting department of the Primary Training and Qualification Center of the Ministry of Emergency Situations of the Republic of Uzbekistan.
We sincerely congratulate our student with this prestigious state award and wish him good luck in his future work!