Pedagog kadrlar tayyorlovchi oliy ta'lim muassasalarini tizimli rivojlantirish va ilg'or xorijiy tajribalar asosida uni barpo etish muhokama etilmoqda
22-Jul-2022 2066
Pedagogika oliy taʼlim muassasalari faoliyatini takomillashtirish masalalari boʻyicha ishchi guruh, Vazirlar mahkamasi huzuridagi Ta’lim sifatini nazorat qilish davlat inspeksiyasi va Oliy va o'rta maxsus ta'lim vazirligi vakillari ayni damda Samarqandda bo'lib turibdi.
Dastlab, Samarqand davlat universiteti qoshida tashkil etilgan O'zbekiston-Finlandiya pedagogika instituti endilikda O'zbekiston-Finlandiya pedagogika instituti brendi ostida o'z faoliytatini boshlaydi. Bu borada qilinayotgan ishlar yaqin 4 yilda o'z aksini topishi va hamkor mamlakat Finlandiya ta’lim tajribasi asosida takomillashtirilishi ko'zda tutilmoqda.

Systematic development of higher educational institutions training pedagogic personnel and its establishment on the basis of advanced foreign experiences are being discussed
22-Jul-2022
2064
Representatives of the working group on improving the activities of pedagogical higher education institutions, the State Inspectorate for Quality Control of Education under the Cabinet of Ministers, and the Ministry of Higher and Secondary Special Education are currently in Samarkand.
Initially, the Uzbekistan-Finland Pedagogical Institute, which was established under the Samarkand State University, now begins its activity under the brand name of the Uzbekistan-Finland Pedagogical Institute. It is expected that the work done in this regard will be reflected in the next 4 years and will be improved based on the educational experience of the partner country Finland.