O’zbekiston-Finlandiya pedagogika instituti 2022-2023-o‘quv yili uchun professor-o‘qituvchilarni tanlov asosida ishga taklif etadi
25-Jul-2022 4526
O’zbekiston-Finlandiya pedagogika instituti 2022-2023-o‘quv yili uchun quyidagi yo‘nalishlar bo‘yicha professor-oʻqituvchilar lavozimiga yuqori malakali mutaxassislarni ishga taklif etadi:
1. Matematika va informatika.
2. Fizika va astronomiya.
3. Kimyo.
4. Biologiya.
5. Geografiya va iqtisodiy bilim asoslari.
6. Tarix.
7. Tasviriy san’at va muhandislik grafikasi.
8. Musiqa ta’limi.
9. Xorijiy til va adabiyoti: ingliz tili.
10. Boshlang'ich ta'lim.
11. Maktabgacha ta'lim.
12. Jismoniy madaniyat.
13. Texnologik ta'lim.
14. O'zga tilli guruhlarda rus tili.
15. Maktabgacha va boshlang‘ich ta’limda jismoniy tarbiya va sport
16. O‘zbek tili va adabiyoti
17.Sport faoliyati (faoliyat turlari bo‘yicha)
Nomzodlarga qoʻyiladigan talablar:
- PhD yoki DSc ilmiy darajasi (agar mavjud bo‘lsa);
- O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti administratsiyasining 2022-yil 29-maydagi 02-1415-sonli xati talablariga muvofiq, ingliz tilini (xorijiy til o‘qituvchilari uchun tegishli xorijiy tilni) bilish darajasini tasdiqlovchi C1 darajasiga tenglashtirilgan xalqaro yoki milliy sertifikatga ega bo‘lish (xorijda taʼlim olgan yoki dars bergan mutaxassislarga til bilish sertifikati shart emas)
- shaxsan nomzod tomonidan ingliz, oʻzbek va rus tillarida tuzilgan mehnat samaradorligi koʻrsatkichi – KPI yoki CV;
- mutaxassislik fanlaridan ingliz tilida (xorijiy tillar uchun tegishli xorijiy tilda) oʻtilgan darsning 20 daqiqalik videotasviri;
- portfolio tayyorlash (shu jumladan, arizachi tomonidan o‘qitilishi tavsiya etilgan fanlar bo‘yicha – fan dasturi, o‘quv rejasi, o‘quv-metodik materiallar, ma’ruza matnllari, mustaqil ish uchun tarqatma materiallar);
-  elektron qurilmalardan erkin foydalanishi kerak (printer, noutbuk, proyektor), ofis dasturlari, Hemis platformasi, Moodle;
- taʼlim sohasida eng kamida 2 yillik tajribaga ega boʻlish.
O’zbekiston-Finlandiya pedagogika instituti ishga qabul qilingan professor-o‘qituvchilarni quyidagi imkoniyatlar bilan ta’minlaydi:
- barqaror maosh (oylik ustama haqi bilan Oliy maktab qonunchiligiga muvofiq);
- istiqbolli karyerani nazarda tutgan qiziqarli mehnat faoliyati;
- xorij davlatlariga xizmat safari.
Ish tartibi: dushanbadan shanbagacha
(dushanba-juma 08:00-16:00)
(shanba 08:00-13:00)
Tanlovda ishtirok etmoqchi bo‘lgan talabgorlardan quyidagi hujjatlar yig‘ma jildini uzfikadr2021@mail.ru va a.s.ismoilov1987@gmail.com elektron manziliga yuborishi so‘raladi:
1. PhD yoki DSc diplomi (agar mavjud bo‘lsa).
2. Ingliz tilini (xorijiy til o‘qituvchilari uchun tegishli xorijiy tilni) bilish darajasini tasdiqlovchi C1 darajasiga tenglashtirilgan xalqaro yoki milliy sertifikat.
3. Nashr etilgan ilmiy va o‘quv-uslubiy ishlar ro‘yxati.
4. Shaxsan nomzod tomonidan ingliz, oʻzbek va rus tillarida tuzilgan mehnat samaradorligi koʻrsatkichi – KPI yoki CV.
5. Mutaxassislik fanlaridan ingliz tilida (xorijiy tillar uchun tegishli xorijiy tilda) oʻtilgan darsning MP-4 formatida 20 daqiqalik videotasviri.

Uzbek-Finnish pedagogical institute invites professors-teachers for the 2022-2023 academic year to work on a competitive basis
25-Jul-2022 4525
Uzbek-Finnish pedagogical institute invites highly qualified specialists for the positions of professors and teachers in the following areas for the 2022-2023 academic year:
1. Mathematics and computer science.
2. Physics and astronomy.
3. Chemistry.
4. Biology.
5. Fundamentals of geography and economic knowledge.
6. History.
7. Visual arts and engineering graphics.
8. Music education.
9. Foreign language and literature: English.
10. Primary education.
11. Preschool education.
12. Physical culture.
13. Technological education.
14. Russian language in foreign language groups.
15. Physical education and sports in preschool and primary education
16. Uzbek language and literature
17. Sports activity (by type of activity)
Requirements for candidates:
- academic degree of candidate or doctor of science (if any);
- in accordance with the requirements of the letter of the Administration of the President of the Republic of Uzbekistan No. 02-1415 dated May 29, 2022, have an international or national certificate equivalent to level C1, confirming the level of knowledge of English (relevant for teachers of foreign languages) (for specialists who studied or taught abroad , no language certificate required);
- list of published scientific and educational works (with original works for the last 5 years);
- labor efficiency indicator - KPI or CV compiled by the candidate personally in English, Uzbek and Russian;
- 20-minute video lessons conducted in English (relevant for teachers of foreign languages) in specialized subjects;
- preparation of a portfolio (including on the proposed subjects to be taught by the applicant - subject program, syllabus, teaching materials, lecture materials, handouts for independent work);
- must freely use electronic devices (printer, laptop, projector), office programs, Hemis platform, Moodle;
- At least 2 years of experience in the field of education;
Uzbek-Finnish pedagogical institute provides the following opportunities for working professors and teachers:
- stable salary (with a bonus according to the legislation of the Higher School);
- interesting work activity with a career perspective;
- business trips to foreign countries.
Working hours: from Monday to Saturday
(from Monday to Friday 08:00 - 16:00).
(Saturday 08:00-13:00)
Applicants wishing to take part in the competition, please send documents to the email address uzfikadr2021@mail.rua.s.ismoilov1987@gmail.com
1. PhD or DScС diploma (if available).
2. International or national certificate of level C1, confirming the level of English proficiency (relevant for teachers of foreign languages).
3. List of published scientific and educational works.
4. Labor efficiency index - KPI or CV prepared by the candidate personally in English, Uzbek and Russian.
5. 20-minute video lessons in MP-4 format оn specialized subjects and in English (relevant for teachers of foreign languages).