21-asrdagi akademiya: avangardda turish
Aziz Hamkasblar!
O‘zbekiston-Finlandiya pedagogika instituti va tashkiliy qo‘mita nomidan sizlarni "Academia in the 21st Century: Standing at the Vanguard" birinchi xalqaro universitetlararo sammitiga taklif qilishdan mamnunmiz.
Tadbir Samarqand shahridagi O‘zbekiston-Finlandiya pedagogika institutida 2022-yil 9-11-sentabr kunlari o‘tkazilishi rejalashtirilgan.
Sammitdan koʻzlangan maqsad Isroil, Oʻzbekiston, Qozogʻiston, Ozarbayjon universitetlari va ilmiy-tadqiqot muassasalarining taniqli olimlarini bir joyga toʻplash, oʻzaro fikr almashish, shuningdek, 21-asr akademik va ilmiy-tadqiqot institutlari oldida turgan global muammolar va muammolarni hal qilishga yordam beradigan yangi tashabbuslarni ishlab chiqish va birgalikda ishlashdan iborat.
Sammit dasturiga quyidagilar kiradi:
1. “Faollar zalining ochilishi”
2. Panel muhokamasi: “XXI-asr akademiyasining muammolari”
3. “O‘zbekiston-Finlandiya pedagogika institutini strategik rivojlantirish”.
4. Raqamli ta'lim bo'yicha master-klass;
Barqarorlik: yashil kampus, tadqiqot loyihalari, xalqaro universitet reytinglari
Sammit haqida qoʻshimcha maʼlumot olish uchun ushbu havolaga oʻting https://www.ariel.ac.il/wp/rector/en/international-summit-of-academic-leaders-in-uzbekistan/