O'zbekiston yoshlar ittifoqi O’zbekiston-Finlandiya pedagogika instituti boshlang'ich tashkiloti yetakchiligi uchun hisobot-saylov yig'ilishi bo'lib o'tdi
26-Sep-2022 1831
Yig'ilishda hay'at kengashi a'zolari sifatida ittifoqning viloyat kengashi raisi o’rinbosari Sattorov Maqsud Mamatqobilovich, institut ma’muriyati, mutassadi xodimlar hamda sanoq komissiyasi, kotibiyat vakillari saylab olinib, ular tomonidan yig'ilishni ochiq deb e'lon qilish taklifi ma'qullandi.
Avvaliga boshlang'ich tashkilot tomonidan o'tgan o'quv yilida amalga oshirilgan ishlar hisoboti tinglanib, shundan so'ng yetakchilikka nomzodlar:
1. Aniq-tabiiy fanlar va jismoniy madaniyat fakulteti Yoshlar yetakchisi - F. Mo’minov
2.  Xorijiy tillar va gumanitar fanlar fakulteti Yoshlar yetakchisi - J. Norbekov
3. Aniq-tabiiy fanlar va jismoniy madaniyat fakulteti magistiranti - N. Do’stmurodov                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     o'zlarining saylov dasturlarini saylovchilarga taqdim etdilar.
Kun tartibiga ko'ra, saylovchilar o'zlari munosib deb bilgan nomzodga ovoz berdilar.
Yakuniy natijalariga ko'ra, 90,1 % ovoz bilan Do’stmurodov Nursulton Ilhom o'g'li O'zbekiston yoshlar ittifoqi O’zbekiston-Finlandiya pedagogika instituti boshlang'ich tashkiloti yetakchisi etib  saylandi.
Nursulton Do’stmurodovni  instituti Yoshlar ittifoqi boshlang’ich tashkiloti yetakchiligiga saylanganligi munosabati bilan tabriklaymiz!

The report-election meeting for the leadership of the primary organization of the Uzbekistan-Finland Pedagogical Institute of the Youth Union of Uzbekistan was held
1834
At the meeting, the deputy chairman of the regional council of the union Satorov Maqsud Mamatqobilovich, the administration of the institute, officials and representatives of the counting commission and the secretariat were elected as members of the board of directors, and a proposal was made to declare the meeting open. approved.
First, the report of the work done by the primary organization in the previous academic year was heard, and then the candidates for leadership:
1. Youth Leader of the Faculty of Physical Sciences and Physical Education - F. Mominov
2. Youth leader of the Faculty of Foreign Languages and Humanities - J. Norbekov
3. Master's student of the Faculty of Physical Sciences and Physical Culture - N. Dostmurodov
presented their election programs to the voters.
According to the agenda, the voters voted for the candidate they considered worthy.
According to the final results, Dostmurodov Nursultan Ilhom son was elected as the leader of the primary organization of the Uzbekistan-Finland Pedagogical Institute of the Youth Union of Uzbekistan with 90.1% of votes.
We congratulate Nursultan Dostmurodov on being elected to the leadership of the primary organization of the Youth Union of the Institute!