Finlandiya taʼlim standarti boʼyicha boshlangʼich sinflar uchun darslik tayyorlandi
Davlat rahbari Sirdaryo viloyatiga tashrifi chogʼida jurnalistlar bilan muloqot qildi. Prezidentning taʼkidlashicha, taʼlim sohasida qilinishi kerak boʼlgan ishlar koʼp.
«Darsliklar masalasida ham ancha muammo bor ekan, uning ichiga kirish kerak. Darsliklar saviyasi haqida katta muhokamalar boʼldi. Finlandiyaning standarti bilan bir xilda 1-4 sinflar uchun darsliklar qiladigan boʼldik. Nimaga desangiz, Finlandiya xalq taʼlimi Yevropa miqyosida, umuman dunyoda raqobatbardosh, koʼp tajribani oʼzidan oʼtkazgan», — dedi prezident.

A textbook for primary classes was prepared according to the Finnish educational standard
The head of state communicated with journalists during his visit to Syrdarya region. The president said that there is a lot to be done in the field of education.
"There is a lot of problem with the issue of textbooks, so it is necessary to get into it. There was a lot of discussion about the level of textbooks. We started making textbooks for grades 1-4 in line with the Finnish standard. Whatever you say, Finnish public education is competitive on a European scale, in the world as a whole, and has gained a lot of experience," the president said.