TO‘LOV-KONTRAKT MABLAG‘LARINI TO‘LASHNING OXIRGI MUDDATI 20-YANVAR
Davlat komissiyasining tegishli qaroriga muvofiq 2022/2023-o‘quv yilida davlat oliy ta’lim muassasalarining ayrim toifadagi talabalar o‘qishi uchun to‘lov haqini o‘tkazish hamda talabalar safiga qabul qilishni rasmiylashtirishning so‘nggi muddati 2023-yilning 20-yanvari etib belgilangan.
Bu uzaytirish bakalavriat ta’lim yo‘nalishlari va magistratura mutaxassisliklariga:
to‘lov-kontrakt jumladan, tabaqalashtirilgan to‘lov-kontrakt asosida talabalikka tavsiya etilgan abituriyentlar;
o‘qishi ko‘chirilgan (ko‘chirib tiklangan);
va qayta tiklangan talabalar uchun.
Ushbu munosabat bilan, talaba-yoshlardan to‘lov-kontrakt mablag‘larini joriy yilning 20-yanvar kunidan kechiktirmasdan to‘lashlari so‘raladi.

DEADLINE FOR PAYMENT OF CONTRACT AMOUNTS JANUARY 20
In accordance with the relevant decision of the State Commission, the deadline for payment of fees for the study of certain categories of students of state higher education institutions in the 2022/2023 academic year and formalization of admission to the ranks of students is January 20, 2023 defined.
This extension applies to undergraduate courses and master's majors:
applicants recommended for studentship on the basis of a fee-contract, including a differentiated fee-contract;
the reading is copied (copied and restored);
and for reinstated students.
In this regard, students are requested to pay the payment-contract funds no later than January 20 of this year.