Beg‘araz qon donorligi aksiyasi o‘tkazildi
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2022-yil 9-avgustdagi “Respublikada qon bilan ishlash xizmati muassasalari faoliyatini yanada takomillashtirish va aholi orasida begʻaraz donorlik harakatini rivojlantirish choralari toʻgʻrisida”gi PQ-348 sonli qaroriga muvofiq joriy yilning 5-10-fevral kunlari viloyatning barcha hududlarida “Qon donorligi haftaligi” va uning doirasida “Men donorman” aksiyasi o‘tkazilmoqda.
Aksiya doirasida O‘zbekiston – Finlandiya pedagogika institutining bir guruh professor o‘qituvchilari ham faol ishtirok etdi.

In accordance with the decision of the President of the Republic of Uzbekistan dated August 9, 2022 "On measures to further improve the activities of blood service institutions in the Republic and to develop voluntary donation among the population" on February 5-10 of this year in all regions of the region " "Blood donation week" and "I am a donor" action is being held as part of it.
A group of professors and teachers of the Uzbekistan-Finland Pedagogical Institute also actively participated in the action.