“Boburiylar davri miniatyura san’ati” ko‘rgazmasining ochilish marosimi bo‘lib o‘tdi
“O‘zbekiston madaniyati, tarixi davlat muzeyi”da Zahiriddin Muhammad Bobur tavalludining 540 yilligi munosabati bilan tashkil etilgan “Boburiylar davri miniatyura san’ati” ko‘rgazmasining ochilish marosimi bo‘lib otdi.
Ko‘rgazma ochilishida viloyat hokimligi vakillari, mashhur rassomlar, O‘zbekiston-Finlandiya pedagogika institutining “Tasviriy san’at va muhandislik grafikasi” kafedrasi professor-o‘qituvchilari hamda keng jamoat vakillari ishtirok etdi.
Mazkur tadbirda, “Tasviriy san’at va muhandislik grafikasi” kafedrasi dotsenti Hamza Jo‘rayev so‘zga chiqdi va ko‘rgazma ishtirokchilarini Bobur tavalludi va ko‘rgazma ochilishi bilan samimiy qutladi.

The opening ceremony of the exhibition "Miniature art of the Baburi period" was held
In the "State Museum of Culture and History of Uzbekistan" the opening ceremony of the exhibition "Miniature art of the Baburi period" organized in connection with the 540th anniversary of the birth of Zahiriddin Muhammad Babur was held.
The opening of the exhibition was attended by representatives of the regional administration, famous artists, professors and teachers of the Department of Fine Arts and Engineering Graphics of the Uzbekistan-Finland Pedagogical Institute, and representatives of the general public.
Hamza Jorayev, associate professor of the Department of "Fine Art and Engineering Graphics" spoke at the event and warmly congratulated the participants of the exhibition on the birthday of Babur and the opening of the exhibition.