Bahor keldi seni so‘roqlab
O‘zbekiston–Finlandiya pedagogika institutining faollar zalida, Maktabgacha ta’lim fakulteti tomonidan tayyorlangan “Bahor keldi seni so‘roqlab” mavzusidagi milliy qadriyat va urf odatlarga yo‘g‘irilgan ma’naviy-ma’rifiy bayram tadbiri bo‘lib o‘tdi.
Tadbirda, bahor faslining kirib kelishi, o‘zbek adabiyotining mumtoz shoirasi Zulfiyaxonim tavalludining 108 yilligi, 8-mart “Xalqaro xotin-qizlar bayrami” hamda milliy liboslar ko‘rgazmasi uyg‘unlashgan sahna ko‘rinishlar taqdim etildi.
Milliy liboslar, milliy urf-odatlar, an’analar xususan, kelin salom, ona allasi va maktabgacha yoshdagi bolajonlarning chiqishlari yig‘ilgan tomoshabinlarga o‘zgacha ko‘tarinki ruh bag‘ishladi.

Spring has come to ask you
In the activist hall of the Uzbekistan-Finland Pedagogical Institute, a spiritual and educational holiday event dedicated to national values and traditions, prepared by the Faculty of Pre-School Education, was held on the theme "Spring has come, I'm asking you." tdi
At the event, the arrival of spring, the 108th anniversary of the birth of the classic poet of Uzbek literature Zulfiya Khanim, March 8 "International Women's Day" and an exhibition of national costumes were presented.
National costumes, national customs, traditions, in particular, greeting the bride, mother's alla, and the performances of preschool children gave the gathered audience a special upbeat spirit.