“Konstitutsiya – meniki, sizniki va barchamizniki” shiori ostida “Yoshlar va Konstitutsiya” nomli tadbir o‘tkazildi
28-Mar-2023 1796
Bugun, O‘zbekiston-Finlandiya pedagogika institutida “Konstitutsiya - meniki, sizni va barchamizniki” shiori ostida, yangilanayotgan Konstitutsiyaviy qonun loyihasining targʻibotiga bagʻishlangan “Yoshlar va Konstitutsiya” nomli tadbir bo‘lib o‘tdi.
Unda, institutning 1600 dan ortiq talaba-yoshlari va professor-oʻqituvchilari ishtirok etishdi.
Tadbirda, Konstitutsiyaga kiritilayotgan yangiliklar haqida, shuningdek, referendum oʻtkazish tartibi, unda ishtirok etish boʻyicha huquqiy tushunchalar yig‘ilganlarga taqdim etildi.
Bundan tashqari, ilm-fan, sport va san’at yo‘nalishlarida yuqori cho‘qqilarni zabt etgan yoshlar tomonidan o‘z tengdoshlariga qarata viqor va g‘urur bilan aytgan so‘zlari tadbirga yanada ko‘tarinki kayfiyat ulashdi.
Yakunda, targ‘ibot tadbiri ishtirokchilari, yangilanayotgan Konstitutsiya xalq farovonligi, yuksalishi va taraqqiyoti uchun asos boʻlib xizmat qilishiga va joriy yilning 30-aprel sanasida bo‘lib o‘tadigan referendumda faol ishtirok etishga bir ovozdan o‘z roziligini bildirishdi.

An event called "Youth and the Constitution" was held under the slogan "Constitution - mine, yours and all of us"
28-Mar-2023 1794
Today, at the Uzbekistan-Finland Pedagogical Institute, an event called "Youth and the Constitution" was held under the slogan "Constitution - mine, yours and all of us", dedicated to the promotion of the updated draft of the Constitutional Law.
More than 1,600 students and professors of the institute took part in it.
At the event, the participants were presented with information about the new things being introduced into the Constitution, as well as the procedure for holding a referendum and legal concepts for participating in it.
In addition, the words of the young people who have reached the highest heights in the fields of science, sports and art towards their peers added a more upbeat mood to the event.
In the end, the participants of the propaganda event unanimously expressed their agreement that the renewed Constitution will serve as a basis for the welfare, growth and development of the people and to actively participate in the referendum to be held on April 30 of this year.