O‘zbekiston-Finlandiya pedagogika instituti va 62-MTT hamkorligi davom etmoqda
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2022-yil 21-iyundagi PQ-289-son “Pedagogik ta’lim sifatini oshirish va pedagog kadrlar tayyorlovchi oliy ta’lim muassasalari faoliyatini yanada rivojlantirish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi qarori ijrosi yuzasidan, O‘zbekiston-Finlandiya pedagogika instituti rektori A.Safarov boshchiligidagi professor-o‘qituvchilar jamoasi, Finlandiyadan tashrif buyurgan ta’lim eksperti H.Koli hamda Samarqand shahar maktabgacha va maktab ta’limi bo‘limi boshlig‘i Q.Saidovlar Samarqand shahridagi 62-son maktabgacha ta’lim tashkilotiga tashrif buyurdi.
Mehmonlar dastavval, MTT tarbiyalanuvhilari bilan muloqot qilib, qiziqarli savol-javoblar uyushtirdi hamda jajji bolajonlarning yod olgan vatan, ona haqidagi she’rlarini tingladi.
Tashrifning badiiy qismini institut rektori Akbar Safarov o‘z so‘z nutqi bilan ochib berdi va MTT faoliyatiga muvaffaqiyat tiladi. Tadbirda so‘z olganlar ham MTT haqida iliq fikrlar bildirib institut bilan MTT hamkorligini yanada rivoj topishiga ishonch bildirdi.
MTT tarbiyalanuvchilari tomonidan ijro etilgan milliy raqs na’munalari kelganlarga xushkayfiyat bag‘ishladi.
Rektor tomonidan 62-son maktabgacha ta’lim tashkiloti  tarbiyalanuvchilariga turli ertak kitoblar, rasm chizish uchun rangli qog‘ozlar to‘plami hamda boshqa turdagi sovg‘alar taqdim etildi.

Cooperation between the Uzbekistan-Finland Pedagogical Institute and the 62nd MTT continues
In connection with the implementation of the decision of the President of the Republic of Uzbekistan No. PQ-289 dated June 21, 2022 "On measures to increase the quality of pedagogical education and further develop the activities of higher educational institutions that train pedagogic personnel", O The team of professors and teachers led by the rector of the Uzbekistan-Finland Pedagogical Institute A. Safarov, the visiting education expert from Finland H. Koli and the head of the pre-school and school education department of Samarkand city K. Saidov organized the 62- son visited the preschool education organization.
First, the guests interacted with the students of MTT, organized an interesting question-and-answer session and listened to the children's memorized poems about motherland and motherland.
The artistic part of the visit was opened by the rector of the institute Akbar Safarov with his speech and wished success to the work of MTT. Those who spoke at the event also expressed warm opinions about MTT and expressed confidence that the cooperation between the institute and MTT will further develop.
National dance samples performed by students of MTT cheered up the visitors.
The rector presented various fairy-tale books, a set of colored papers for drawing and other types of gifts to the students of preschool education organization No. 62.