Yoshlar siyosati sohasidagi ishlar natijadorligini oshirish hamda ular bilan ishlash tizimini yanada takomillashtirish maqsadida Samarqand shahridagi   “G‘afur G‘ulom” mahallasida istiqomat qiluvchi yoshlar bilan uchrashuvlar bo‘lib o‘tmoqda.
Mahalla raisi hamrohligida bir nechta xonadonlarga tashrif buyurilib, ulardagi mavjud muammolar oʻrganildi.
Uchrashuv davomida, yoshlar va ularning ota-onalari bilan samimiy suhbat olib borilib, ularning kelgusida amalga oshirishi lozim bo‘lgan ishlari bo‘yicha tegishli tavsiyalar berildi hamda doimiy tarzda ularga ko‘maklashishga tayyor ekanliklari yana bir bor ta’kidlab o‘tildi.
Ba’zi muammolar joyida bartaraf etildi, jumladan, ushbu mahallada istiqomat qiluvchi imkoniyati cheklangan Abduhabibov Azizjonga institut tomonidan nogironlik aravachasi topshirilgan bo‘lsa, Maxmatqulov Bekzodga institut professor-o‘qituvchilari tomonidan matematika, fizika, ona tili kabi fanlar chuqur o‘qitilib, OTMga kirishi uchun ko‘maklashish topshirig‘i berildi. Karimov Doniyorni o‘qishini davom ettirishi uchun zarur maslahatlar berilib, Raxatov Ikromni “Obodonlashtirish departamenti”ga ishga kirishiga amaliy ko‘mak beriladigan bo‘ldi.

In order to increase the effectiveness of work in the field of youth policy and further improve the system of working with them, meetings are being held with young people living in "Gafur Ghulom" neighborhood of Samarkand city.
Accompanied by the chairman of the neighborhood, several households were visited and the existing problems in them were studied.
During the meeting, a sincere conversation was held with the young people and their parents, relevant recommendations were given regarding their future work, and it was emphasized once again that they are ready to help them on a permanent basis.
Some problems were solved on the spot, for example, Abduhabibov Azizjon, a disabled resident of this neighborhood, was given a wheelchair by the institute, and Makhmatkulov Bekzod was given in-depth training in subjects such as mathematics, physics, and his native language by the professors of the institute, and an assignment was given to help him enter. Daniyor Karimov was given the necessary advice to continue his studies, and Rakhatov Ikram was given practical help to get a job in the "Improvement Department".