O‘zbekiston-Finlandiya pedagogika instituti Qabul komissiyasi mutasaddilari tomonidan viloyat Matbuot uyida 2023/2024-o‘quv yili uchun qabul jarayonlariga bag‘ishlangan matbuot anjumani o‘tkazildi
05-Jul-2023 2840
Bugun, O‘zbekiston-Finlandiya pedagogika instituti Qabul komissiyasi mutasaddilari tomonidan viloyat Matbuot uyida 2023/2024-o‘quv yili uchun qabul jarayonlariga bag‘ishlangan matbuot anjumani o‘tkazildi. Unda viloyat va Respublika OAV hududiy vakillari, jurnalist va blogerlar ishtirok etishdi.
Anjumanda mas’ullar tomonidan, mazkur oliygohda 2023/2024-o‘quv yili qabul jarayonlarini yuqori saviyada o‘tkazish maqsadida tashkil etilgan qabul komissiyasi faoliyati, davlat oliy taʼlim muassasasiga o‘qishga qabul qilishning davlat buyurtmasi parametrlari, shuningdek, kunduzgi, kechki va sirtqi bakalavriat ta’lim yo‘nalishlari hamda magistratura bosqichiga o‘qishga topshirmoqchi bo‘lgan abituriyentlarga yaratilgan sharoitlar, imtiyozlar va ulardan kimlar foydalana olishi haqida to‘liq maʼlumotlar berildi.
Anjumanda, OAV vakillari tomonidan mavzuga doir berilgan savollarga mutasaddilar tomonidan batafsil javoblar berildi.

Officials of the Admission Commission of the Uzbekistan-Finland Pedagogical Institute held a press conference on the admission process for the 2023/2024 academic year at the regional Press House.
05-Jul-2023 2838
Today, officials of the Admission Commission of the Uzbekistan-Finland Pedagogical Institute held a press conference on the admission process for the 2023/2024 academic year at the regional Press House. Regional representatives of regional and republic mass media, journalists and bloggers took part in it.
At the conference, the officials discussed the activities of the admissions commission, the parameters of the state order for admission to the state higher education institution, as well as full-time, evening and part-time admissions. Applicants who want to enroll in bachelor's and master's courses were given full information about the conditions, benefits and who can use them.