Yangi o‘quv yili uchun yillik rejalar tinglandi
Institut rektori, professor Sh.Negmatova boshchiligida o‘tkazilgan yig‘ilishda, prorektorlar, fakultet dekanlari va kafedra mudirlari ishtirok etdi.
Mazkur yig‘ilishda, ilmiy salohiyatni oshirish, xorijiy aloqalarni mustahkamlash, Fin tajribasini yanada kengroq tatbiq etish, o‘qituvchilarni tanlov asosida qabul qilish ishlarini shaffof o‘tkazish, talabalar uchun to‘garaklar tashkil etish, TTJ larda kafedra kunlari muntazam o‘tkazib borish, viloyatdagi mavjud umumta'lim maktablari bilan tajriba almashinuv ishlarini kuchaytirish, “4+2” loyihasi doirasidagi o‘quv amaliyotlarini kengaytirish kabi bir qator masalalar muhokama etildi.

Annual plans for the new academic year were heard
Vice-rectors, faculty deans and heads of departments took part in the meeting led by the rector of the institute, professor Sh.Negmatova.
At this meeting, the aim is to increase the scientific potential, strengthen foreign relations, apply the Finnish experience more widely, transparently conduct the recruitment of teachers on the basis of competition, organize student clubs, regularly hold department days at TTJs. , a number of issues were discussed, such as strengthening the exchange of experience with existing general education schools in the region, expanding educational practices within the framework of the "4+2" project.