“Talabalar turar joylari va ijara xonadonlari bo‘yicha ma’lumotlar markazi” faoliati davom etmoqda
O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2023-yil 14-avgustdagi “Oliy ta’lim muassasalari talabalarini turar joy bilan ta’minlash tizimini takomillashtirish chora tadbirlari to‘g‘risida”gi 376-son qarorida belgilangan vazifalar ijrosini ta’minlash maqsadida, oliy ta’lim muassasalari rahbariyati, hududiy ichki ishlar bo‘limlari, profilaktika inspektorlari bilan hamkorlikda 2023/2024 o‘quv yilida talabalarni turar joy bilan ta’minlash ishlari samarali tashkil etilgan.
Jumladan, O‘zbekiston-Finlandiya pedagogika institutida talabalar va ularning ota-onalarini kutib olish hamda ularga zarur ko‘rsatma va ma’lumotlar berish uchun “Talabalar turar joylari va ijara xonadonlari bo‘yicha ma’lumotlar markazi” doimiy ravishda, ertalab soat 08:00 dan kech soat 20:00 ga qadar faoliyat yuritib kelmoqda.
Ma’lumotlar markazida grafik bo‘yicha navbatchiliklar tashkil etilgan bo‘lib, har bir fakultetdan bir nafar xodim uchbu markazga biriktirilgan va talabalarning barcha savollariga javob berib kelmoqda.

"Information center on student housing and rental apartments" continues to operate
In order to ensure the implementation of the tasks specified in the decision of the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan No. 376 of August 14, 2023 "On measures to improve the system of providing accommodation for students of higher educational institutions", higher education In cooperation with the management of educational institutions, regional internal affairs departments, prevention inspectors, the work of providing accommodation for students in the 2023/2024 academic year was effectively organized.
In the data center, shifts are organized according to the schedule, and one employee from each faculty is attached to this center and answers all the questions of students.