“Rektor stipendiyasi” ochiq tanlovi o‘tkaziladi
Iqtidorli talabalarni qo‘llab-quvvatlash hamda munosib taqdirlashga e’tiborni yanada kuchaytirish maqsadida “Rektor stipendiyasi” ochiq tanlovi o‘tkazilishini e’lon qilamiz.
Talabalarga “Rektor stipendiyasi”ni tayinlash uchun quyidagi mezonlarni bajarish belgilanadi:
Ilmiy salohiyat
Fanlarni o‘zlashtirish
IELTS, TOEFL, Milliy sertifikat va shunga tenglashtirilgan boshqa til sertifikatlarga egaligi
Yoshlar ittifoqi va Ma’naviyat bo‘limi tomonidan tashkil etilgan tadbirlardagi ishtiroki
“REKTOR STIPENDIYASI” ochiq tanloviga nomzodlarni dastlabki ko‘rib chiqish uchun quyidagi hujjatlar topshiriladi:
Passport (ID) nusxasi, obyektivka, sinov daftarchasidan ko‘chirma;
dekanat, kafedra tavsiyanomasi;
ilmiy maqolalar, tezislar nomi, ro‘yxati va ularning nusxalari.
Tadbirlar, tanlovlar, musobaqalarda faol ishtiroki uchun diplom va sertifikatlar nusxasi.
Chet tili sertifikati.
Tanlov 2 bosqichda tashkil etilib, birinchi bosqichda - hujjatlar qabul qilinadi va saralanadi. Ikkinchi bosqichda - maxsus kamissiya tomonidan nizom asosida baholanadi.
Barcha hujjatlar bir nusxada taqdim qilinadi. Tanlovda bakalavriat bosqichining 2-3-bosqish talabalari ishtirok etishi mumkin.  Hujjatlar 2023-yil 16-sentabr kuniga qadar (shu kuni ham)  @Nilufar_Tulkinovna va @aktamovich_24  telegram havolasi orqali qabul qilinadi.  Kechikkan hujjatlar qabul qilinmaydi.

An open contest "Rector's Scholarship" will be held
We announce the Rector's Scholarship open competition in order to support talented students and increase attention to worthy awards.
In order to award the Rector's Scholarship to students, the following criteria must be met:
Scientific potential
Mastering the sciences
Possession of IELTS, TOEFL, National Certificate and other equivalent language certificates
Participation in events organized by the Youth Union and the Department of Spirituality
The following documents are submitted for the preliminary review of candidates for the "RECTOR'S SCHOLARSHIP" open competition:
Passport (ID) copy, lens, copy of the test book;
recommendation letter from dean's office, department;
name, list and copies of scientific articles, theses.
Copies of diplomas and certificates for active participation in events, contests, competitions.
Foreign language certificate.
The competition is organized in 2 stages, in the first stage - documents are accepted and sorted. In the second stage - it is assessed by a special commission based on the statute.
All documents are submitted in one copy. 2nd-3rd year undergraduate students can participate in the competition. Documents will be accepted until September 16, 2023 (also on this day) through the telegram link @Nilufar_Tulkinovna and @aktamovich_24 of the department "Organization of scientific and research activities of talented students". Late applications will not be accepted.