Ta'lim sifatini oshirish yo‘lida finlandiyalik oʻqituvchilar bilan amaliy qadam
21-oktabr kuni Oʻzbekiston-Finlandiya pedagogika instituti rektori Shaxzoda Negmatova Finlandiyaning Yuvaskla universiteti professori Petri Lounaskorpi va Helsinki universiteti professori Hanne Kolli bilan uchrashuv oʻtkazdi.
Muloqot davomida O‘zbekiston-Finlandiya pedagogika institutiga fin mutaxassislarini jalb etish, ularning oliygohimiz professor-o‘qituvchilari va talabalariga nazariya va amaliyot uyg‘unligi borasidagi tajribalarini o‘rgatish tizimini qanday yo‘lga qo‘yish masalasi o‘zaro muhokama qilindi.
Shuning bilan Oʻzbekiston-Finlandiya pedagogika instituti rektori Shaxzoda Negmatova boshchiligidagi institut delegatsiyasining Finlandiyaga tashrifi yakuniga yetdi.

A practical step with Finnish teachers to improve the quality of education
On October 21, the rector of the Uzbekistan-Finland Pedagogical Institute Shakhzoda Negmatova held a meeting with Finland's Juvaskla University Professor Petri Lounaskorpi and Helsinki University Professor Hanne Kolli.
During the dialogue, the issue of attracting Finnish experts to the Uzbekistan-Finland Pedagogical Institute, how to establish a system of teaching their experience in the harmony of theory and practice to professors and teachers of our university was discussed.
Therefore, the visit of the institute's delegation to Finland led by the rector of Uzbekistan-Finland Pedagogical Institute Shakhzoda Negmatova has come to an end.