O‘zbekiston-Finlandiya pedagogika institutida "Ochiq eshiklar kuni" tadbiri o'tkaziladi
Joriy yilning 22-noyabr kuni soat 10:00 da O‘zbekiston-Finlandiya pedagogika institutida "Ochiq eshiklar kuni" tadbiri o'tkaziladi. Ushbu tadbirda ommaviy axborot vositalari vakillari, blogerlar, fuqarolar, talabalar va ularning ota-onalari ishtirok etishlari hamda o'zlarini qiziqtirgan savollarga javob olishlari mumkin.
Ma'lumot o'rnida: O'zbekiston Respublikasi Korrupsiyaga qarshi kurashish milliy kengashi majlisining 10-sonli bayonnomasi bilan tasdiqlangan “9-dekabr – Xalqaro korrupsiyaga qarshi kurashish kuni”ga bag'ishlangan "Aksilkorrupsiya oyligi" doirasida tashkilot, muassasalar tomonidan faoliyatlarida ochiqlikni ta'minlash, korrupsion xavf-xatarlarni oldini olish, ularni bartaraf etish kabi masalalarga bag'ishlangan tadbir o'tkazish nazarda tutilgan.

"Open Day" event will be held at the Uzbekistan-Finland Pedagogical Institute
On November 22 of this year at 10:00, the Uzbekistan-Finland Pedagogical Institute will host an "Open Day" event. Media representatives, bloggers, citizens, students and their parents can participate in this event and get answers to their questions.
In the place of information: within the framework of the "Anti-corruption month" dedicated to "December 9 - International Anti-Corruption Day", approved by the minutes of the meeting of the National Anti-Corruption Council of the Republic of Uzbekistan No. 10, organizations and institutions will promote openness in their activities. It is envisaged to hold an event dedicated to issues such as security, prevention of corruption risks, and their elimination.