Bugun Sharof Rashidov nomidagi Samarqand davlat universitetining O‘zbekiston-Finlandiya pedagogika instituti Kengashining navbatdagi yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi.
29-Mar-2022 2594
Mazkur yig’ilishda Kengash a’zolari to’liq ishtirok etishdi va kun tartibidan o’rin olgan barcha masalalar muhokama qilindi.
Kun tartibidan quyidagi masalalr o’rin oldi:
1. Institutda 2021-2022 o’quv yilining 1-semestr dastlabki natijalari hamda kredit-modul tizimidagi muammolarning yechimi to’g’risida.
2. Institutda ilmiy-tadqiqot ishlarini rivojlantirish hamda xorijiy hamkorlikni kengaytirish bo’yicha institut oldida turgan vazifalar to’g’risida.
3. Institutning 2022 yilning 1-choragida ma’naviy-ma’rifiy sohada belgilangan vazifalarning ijrosi to’g’risida.
4. Ta’lim yo’nalishlari va mutaxassisliklarida o’tilayotgan fanlarning o’quv adabiyotlar bilan ta’minlanganlik holati va yangi o’quv adabiyotlarini yaratish va chop etishni jadallashtirish to’g’risida.
5. Institutda shartnoma (kontrakt) to’lovlari holati va mavjud muammolarni bartaraf qilish to’g’risida.
6. Har xil masalalar.
Kengash yig’ilishi tanqidiy ruhda o’tib, unda mavjud kamchiliklarni bartaraf etishga birdamlik kerakligi ta’kidlab o’tildi.