TALABALAR TURAR JOYIDA REKTOR VA TALABALAR UCHRASHUVI BO‘LIB O‘TDI
Uchrashuvda institut rahbari tomonidan zamonaviy ta’lim, pedagogika sohasini rivojlantirish eng dolzarb masalalardan biri ekanligi ta’kidlandi. Bunda bo‘lg‘usi pedagoglarning chet tilini bilishi va zamonaviy pedagogik texnologiyalardan mohirona foydalana olishi ko‘nikmasi shakllangan bo‘lishi zarurligi uqtirildi.
Shundan so‘ng, talabalar turli yoʻnalishlar va sohalar boʻyicha muammolarni hamda o‘zlarini qiziqtirgan savollarni rektor eʼtiboriga havola etdilar, mavjud kamchiliklarni bartaraf etish, oʻquv jarayonini yaxshilash boʻyicha takliflarini oʻrtaga tashladilar.
Bir qator muammolar uchrashuv davomida oʻz yechimini topdi, ba’zilarini bartaraf etish boʻyicha tegishli mas’ullarga ko‘rsatmalar berildi.
Talabalar turar joylarida qo‘shimcha dars xonalari tashkil etish, chet tilidan to‘garak darslarini yanada ko‘paytirish, o‘quv xonalarini zamonaviy jihozlar bilan ta’minlashga doir vazifalar belgilandi.
Mazkur uchrashuvda talabalar tashabbusi bilan tashkil etilgan badiiy chiqishlar, milliy va zamonaviy kuy-qo‘shiqlar, yosh shoir va shoiralar tomonidan tayyorlangan she’riyat kechasi barchaga birdek manzur bo‘ldi.
Uchrashuv yakunida Akbar Safarov tadbirda faol ishtirok etgan eng faol va iqtidorli talabalarga badiiy kitoblar topshirdi. O‘z navbatida, talabalar ham ushbu tashrifdan juda minnatdor ekanligini, berilayatgan imkoniyatlar va qilinayotgan shart-sharoitlardan unumli foydalanib, kelgusida munosib pedagogik kadrlar bo‘lishini ishonch bilan ta’kidlashdilar.

A MEETING OF THE RECTOR AND THE STUDENTS WAS HELD IN THE STUDENTS' RESIDENTIAL PLACE
At the meeting, the head of the institute emphasized that the development of modern education and pedagogy is one of the most urgent issues. It was emphasized that future pedagogues need to know a foreign language and skillfully use modern pedagogical technologies.
After that, the students brought to the attention of the rector the problems and questions they were interested in in various directions and fields, they presented their suggestions on how to eliminate the existing shortcomings and improve the educational process.
A number of problems were solved during the meeting, instructions were given to the relevant officials to eliminate some of them.
The tasks of creating additional classrooms in student residences, increasing the number of foreign language classes, and equipping classrooms with modern equipment were determined.
Artistic performances, national and modern songs, poetry night prepared by young poets and poetesses were enjoyed by all at this meeting.
At the end of the meeting, Akbar Safarov handed over art books to the most active and talented students who actively participated in the event. In turn, the students were very grateful for this visit, they confidently noted that they will use the given opportunities and conditions to become worthy pedagogical personnel in the future.