“Finlandiya ta’lim tizimi va uning O‘zbekistondagi istiqbollari” mavzusida onlayn vebinar bo‘lib o‘tdi
23-Feb-2023 1705
Avval xabar berganimizdek, kuni kecha, O‘zbekiston-Finlandiya pedagogika institutining professor-o‘qituvchilari hamda Finlandiyaning Helsinki universiteti ta’lim eksperti, professor Hanne Koli bilan ZOOM platformasi orqali “Finlandiya ta’lim tizimi va uning O‘zbekistondagi istiqbollari” mavzusida onlayn webinar bo‘lib o‘tdi.
Mazkur webinarda, professor Hanne Koli - Finlandiyaning ta’lim tizmi, o‘qitish metodikasi, o‘qituvchi va o‘quvchilar o‘rtasidagi munosabatlar, Finlandiya ta’lim tizmining dunyodagi eng yuqori o‘rinlardan joy olganligi sabablari va bu borada tutgan yo‘li haqida tinglovchilarga batafsil so‘zlab berdi.
Webinar so‘ngida esa institut professor-o‘qituvchilari professor Hanne Koliga o‘zlarini qiziqtirgan savollar bilan murojaat etishdi va kerakli javoblarni olishdi.
Eslatib o‘tamiz, oz fursatlarda professor Hanne Kolining Samarqandga, O‘zbekiston-Finlandiya pedagogika institutiga tashrifi rejalashtirilgan.

An online webinar was held on the topic "The Finnish education system and its prospects in Uzbekistan"
23-Feb-2023 1709
As we previously reported, yesterday, on the topic of "Finnish education system and its prospects in Uzbekistan" online with professors and teachers of Uzbekistan-Finland Pedagogical Institute and education expert of Finland's University of Helsinki, professor Hanne Koli through ZOOM platform. a webinar was held.
In this webinar, Professor Hanne Koli - Finland's education system, teaching methods, the relationship between teachers and students, the reasons why the Finnish education system is one of the best in the world, and how it is doing. told the audience about li in detail.
At the end of the webinar, professors and teachers of the institute asked Professor Hanne Koli questions they were interested in and received the necessary answers.
We remind you that Professor Hanne Koli's visit to Samarkand, Uzbekistan-Finland Pedagogical Institute is planned for a few days.