"O‘zbekiston-Finlandiya pedagogika instituti" va "IT Park" Samarqand hududiy filiali o‘rtasida hamkorlik memorandumi imzolandi
25-Feb-2023 1628
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2020-yil 6-oktabrdagi “Axborot texnologiyalari sohasida ta’lim tizimini yanada takomillashtirish, ilmiy tadqiqotlarni rivojlantirish va ularni IT-industriya bilan integratsiya qilish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi PQ-4851-sonli, 2022-yil 22-avgastdagi “2022-2023-yillarda axborot-kommunikatsiya texnologiyalari sohasini yangi bosqichga olib chiqish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi PQ-357-son Qarorlarida belgilangan topshiriqlar ijrosini ta’minlash maqsadida IT-Park Samarqand viloyati hududiy filiali va O‘zbekiston-Finlandiya pedagogika instituti o‘rtasida talaba yoshlarni IT sohasiga yo‘naltirish hamda IT sohasida bilim va ko‘nikmalarini oshirishga qaratilgan hamkorlik memarandumi imzolandi.
Memorandum maqsadi O‘zbekiston-Finlandiya pedagogika instituti talaba-yoshlari o‘rtasida startap-ekotizimini shakllantirish, ta’lim sohasini rivojlantirish, ilm-fan natijalaridan foydalanishda - taʼlim, ilm-fan va ishlab chiqarish sohalari o‘rtasida o‘zaro yaqin muloqotni o‘rnatish, shuningdek, talabalar, ilmiy-pedagogik kadrlar uchun “IT-Park” da ekskursiyalar, amaliyot jarayonlari va stajirovkalarni tashkil etishga ko‘maklashishdan iboratdir.

A memorandum of cooperation was signed between "Uzbekistan-Finland Pedagogical Institute" and the regional branch of "IT Park" Samarkand
25-Feb-2023 1633
Decree of the President of the Republic of Uzbekistan dated October 6, 2020 "On measures to further improve the education system in the field of information technology, develop scientific research and integrate it with the IT industry" No. PQ-4851, 2022 Regional branch of IT-Park Samarkand region in order to ensure the execution of the tasks specified in the Decisions PQ-357 of August 22, "On measures to bring the field of information and communication technologies to a new level in 2022-2023" and the Uzbekistan-Finland Pedagogical Institute signed a memorandum of cooperation aimed at directing young students to the IT field and improving their knowledge and skills in the IT field.
The purpose of the memorandum is to create a start-up ecosystem among the students of the Uzbekistan-Finland Pedagogical Institute, to develop the education sector, to use the results of science - to maintain close communication between the fields of education, science and production. installation, as well as assistance in the organization of excursions, practice processes and internships at "IT-Park" for students, scientific-pedagogical personnel.