O‘zbekiston-Finlandiya pedagogika instituti va maktablar hamkorligi davom etmoqda
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2022-yil 21-iyundagi PQ-289-son “Pedagogik ta’lim sifatini oshirish va pedagog kadrlar tayyorlovchi oliy ta’lim muassasalari faoliyatini yanada rivojlantirish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi qarori ijrosi yuzasidan, O‘zbekiston-Finlandiya pedagogika instituti rektori A.Safarov boshchiligidagi professor-o‘qituvchilar jamoasi va Samarqand viloyati XTB boshlig‘ining birinchi o‘rinbosari Q.Saidov birgalikda Samarqand shahridagi 68-son umumiy o‘rta ta’lim maktabiga tashrif buyurdi.
Maktabda tahsil oluvchi 9,11-sinf o‘quvchilari bilan uchrashuvlar o‘tkazildi. Shuningdek, kelajakda pedagogika sohasida faoliyat olib borish istagida bo‘lgan o‘quvchilarni aniqlash, yangi, 2023/2024-o‘quv yilidan boshlab tashkil etilayotgan institut qoshidagi Akademik litseyga 9-sinf o‘quvchilarini keng jalb etish va bitiruvchi sinflarga O‘zbekiston-Finlandiya pedagogika institutida tahsil olishlari uchun kerakli barcha sharoitlarni yaratib berish kabi muhim masalalar muhokama etildi.
Rektor tomonidan olib kelingan 30 dan ziyod badiiy kitoblar maktab kutubxonasiga foydalanish uchun topshirildi.