Boshlang'ich ta`lim metodikasi kafedrasi hodimlari
O’zbekiston-Finlandiya pedagogika instituti “Boshlang’ich ta’lim metodikasi” kafedrasi 2019-yil 5-yanvar Samarqand davlat universiteti ilmiy kengashining 6-sonli qarori va universitet rektorining 8-ijro sonli buyrug’i asosida tashkil etilgan. 2019-2023 yillar oktabrgacha Kafedra mudiri – dotsent Rabbanaqulov Hikmatillo, Samarqand davlat universiteti ilmiy kengashi qarori asosida tasdiqlangan. Boshlang‘ich ta’lim metodikasi 2021-yil Samarqand davlat universiteti O’zbekiston-Finlandiya pedagogika instituti tashkil etilishi bilan Samarqand davlat universiteti “Boshlang‘ich ta’lim metodikasi” kafedrasi bazasidan yangi kafedra sifatida ajralib chiqqan. Hozirda kafedra mudiri – dotsent Mardanov Eshim Muratovich rahbarlik qilmoqdalar. Kafedrada hozirgi vaqtda asosiy va o’rindosh shtatdagilardan 2 nafar fan nomzodi, dotsent, 2 nafar v.v.b.dotsent (PhD), 3 nafar katta o‘qituvchi, 9 nafar assistent va 1 nafar kabinet mudiri. Kafedrada professor o‘qituvchilarning o‘rtacha yoshi 46 ni tashkil etadi. Kafedra ilmiy salohiyati 25 % ni tashkil qiladi.
”Boshlang’ich ta’lim metodikasi kafedrasi” professor-o’qituvchilari: