O‘zbekiston-Finlandiya Pedagogika instituti rektori
Ariel universiteti va tashkiliy qoʻmita nomidan 5-11-sentabr kunlari Oʻzbekistonda boʻlib oʻtgan  "Academia in the 21st century: Standing at the Vanguard" mavzusida akademik yetakchilarning xalqaro sammitini tashkil etishdagi ulkan saʼy-harakatlari uchun samimiy minnatdorchiligimizni bildiramiz.
Sizning rahbarligingizda O‘zbekiston-Finlandiya pedagogika instituti jamoasi ushbu Sammitning muvaffaqiyatli o‘tishi uchun katta ishlarni amalga oshirdi – samimiy kutib oldi, muhokamalar, mahorat darslari va davra suhbatlari o‘tkazishda professional yordam ko‘rsatdi. Siz Sammitning barcha mehmonlariga O‘zbekistonning o‘ziga xosligini ko‘rsatdingiz, azim Samarqand shahrida qiziqarli madaniy tadbirlar tashkil qildingiz.
Siz tomondan Sammitga tayyorgarlik yuqori saviyada olib borildi va delegatsiyamiz, jumladan, diplomatik missiyalar buni juda qadrlaydi.
Umid qilamizki, ushbu tashrif davomida universitetlarimiz o‘rtasida imzolangan o‘zaro anglashuv kelishuvi akademik rahbarlar, tadqiqotchilar va talabalar uchun uzoq muddatli hamkorlik uchun mustahkam platforma yaratadi. Shunga ko‘ra, biz sizni va institutingiz delegatsiyasini Isroildagi universitetimiz kampusida mehmon qilishdan mamnun bo‘lamiz.

We sincerely appreciate your great efforts in organizing the International Summit of Academic Leaders
1957
September 21, 2022
To: Prof. Akram Begmatov
Rector, Uzbek- Finnish Pedagogical University
Samarkand, Uzbekistan
RE: International Summit in Uzbekistan: “Academics in the 21st Century: Standing at the Vanguard”
Dear Prof. Akram Begmatov,
On behalf of Ariel University and the Organizing Committee, we would like to express our sincere gratitude to you for outstanding efforts in organizing of the International Summit of Academic Leaders "Academia of the 21st century: Standing at the Vanguard" in Uzbekistan, September 5-11, 2022. The Staff of Uzbek-Finnish Pedagogical Institute under your leadership performed impressive work to make this Summit successful – warm welcoming, professional assistance in conducting of discussions, master classes, and round tables. You organized fascinating cultural events, in great city of Samarkand that showed all the guests of the Summit the uniqueness of Uzbekistan and its cultural identity. The preparation of the Summit from your side was carried out at the highest level and our delegation, including diplomatic missions, really appreciate it. We hope that MOU agreement that we signed between our universities during this visit will underline a solid platform for long-term partnership for academic leaders, researchers, and students. Accordingly, we will be happy to host you and the delegation of your Institute at the campus of our University in Israel.