Xitoy oliy taʼlim muassasalari bilan hamkorlik masalalari muhokama etildi
Bugun Oʻzbekiston-Finlandiya pedagogika institutiga Xitoy Xalq Respublikasi Shaansi provinsiyasi Sian shahri madaniyat va turizm bo'limi direktori o'rinbosari Zuo Duong boshchiligidagi delegatsiya tashrif buyurdi.
Institutimiz rektori Shaxzoda Negmatova Sian shahri madaniyat va turizm bo'limi direktori o'rinbosari Zuo Duong bilan uchrashib, ikki taraflama hamkorlik qilish yuzasidan fikr almashdi.
Xususan, kelgusida Xitoyning Sian shahrida joylashgan oliy taʼlim muassasalari bilan ilmiy-amaliy aloqalarni yoʻlga qoʻyish, ular bilan birgalikda turli tadqiqotlar, professor-oʻqituvchilar va talabalar almashinuvini tashkil etish kabi muhim sohalarda oʻzaro kelishuvga erishildi.
Shuningdek, Oʻzbekiston-Finlandiya pedagogika institutida Syan va Samarqand shaharlari oʻrtasida madaniy-gumanitar almashinuv bazasini aks ettiruvchi ramziy belgi oʻrnatildi.

Today, a delegation led by Zuo Duong, deputy director of the culture and tourism department of Xi'an, Shaanxi Province, People's Republic of China, visited the Uzbekistan-Finland Pedagogical Institute.
The rector of our institute, Shahzoda Negmatova, met with the deputy director of the culture and tourism department of Xi'an, Zuo Duong, and exchanged views on bilateral cooperation.
In particular, in the future, a mutual agreement was reached in such important areas as the establishment of scientific and practical relations with higher educational institutions located in the city of Xi'an, China, and the organization of various researches, exchange of professors and teachers and students.
Also, at the Uzbekistan-Finland Pedagogical Institute, a symbolic sign representing the base of cultural-humanitarian exchange between the cities of Syan and Samarkand was installed.